Pagaliau universitete matosi atviro kodo provaišos

Esu atviro kodo vaikščiojanti propoganda. Iš tolo kreivai žiūriu į visus, kurie kaip savo pagrindinę OS naudoja WindowsOS. Visiems nuolat plaunu smegenis, kad pereitų prie Linux, bet mano propogandiniai sugebėjimai dėja nėra tokie stiprūs, todėl niekas ir nepereidinėjo, net iš manęs tyčiodavosi, kad aš vis dar sėdžių jų žodžiais DOS’e. :-)

Bet situacija pasikeitė su kompiuterio architektūros dalyko atėjimu į mūsų studijo programa, tiksliau su jo laboratoriniais. Mūsų fakultete mes naudojame simplescalar simuliatorių, kuris yra visiškai CLI. Dar galima pridėti tą faktą, kad laboratorinis yra kelių puslapių ilgio ir per 1.5 valandos jį padaryti labai sunku, todėl tenka treniruotis namie. Viskas tuom ir baigtūsi, jeigu ne atviras kodas iš esmės, o tiksliau bash ir latex.

Kadangi SimpleScalar yra CLI, tai juo galima operuoti per bash-script. Kiekvienas laboratorinis turi baigtis tam tikra ataskaita {report}, ją ir generuojame su latex. Truputi pasėdėję prie skripto, atėję į laboratoriją, laboratorinį galima padaryti santykinai per sekundes.

Štai kaip atviras kodas padeda man palengvinti gyvenimą.


4 comments

 1. Na del sito dalyko tu esi teisus, bet viskas turi ir kita puse. Matai , dauguma musu kolegu nuo seno naudojasi windows os ir ne taip paprasta pereiti prie linux os kur viska reik daryt ranka. t.y. tarkim kad isirasyti mac adress’a man reikia parasyti skripta, arba kad isirasyti programa is interneto ,reikia labai daug prirasyti visokiausiu nesuprantamu (kol kas) litaniju… O su windows kad ir “mediniu” win vista bet kokia procedura atlikti daug paprasciau…

 2. @Shkiper
  Čia iš kurio dešimtmečio tokią informaciją trauki?

  Kad pakeisti MAC adresą Ubuntu Linux sistemoje, reikia spausti dešinį pelės klavišą ant ryšių piktogramos, pasirinkti „Keisti ryšius“, pasirinkus tinklo įrenginį spausti mygtuką „Taisyti“ ir laukelyje „MAC adresas“ įvesti MAC adresą.

  Linux sistemose samprata „Įsirašyti programą“ radikaliai skiriasi nuo Windows. Dažniausiai Linux sistemose, norint įdiegti programą reikia paspausti vieną mygtuką ir po kelių minučių programa automatiškai parsiunčiama ir įdiegiama. Dažnas Windows naudotojas tiesiog nepajėgia suprasti, kad programų diegimas gali būti toks paprastas.

  Žinoma visam tam yra ir komandos, daugelis aiškina komandomis, todėl, kaip tokie paaiškinimai, kaip pakeisti MAC:

  $ sudo ifconfig eth0 hw ether 00:80:48:BA:d1:30

  Ir kaip įsidiegti programą:

  $ sudo apt-get install programa

  Užrašomi kur kas greičiau, nei ilgos rašliavos, kur ką paspausti, koks meniu iškris, kaip vadinasi įvedimo laukelis ir pan. Be to, tie kas skaito tokius paaiškinimus, turi tiesiog atlikti copy+paste operaciją, kuria manau žino kiekvienas.

 3. sirex esi teisus su linux viskas greiciau JEIGU JUOS SUPRANTI IR MOKI o bet taciau visi su windowsais uzauge taip ir gaunas :/ kaip linuxsistas musu sakydawo tik pelytes lauzot ir viskas..


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s