Spartinam linux aplinka

Šiandien radau gan neblogą idėją kaip galima paspartinti sistemą ir kartu sutaupyti energijos ( paradoksalu, bet tiesa ).

Linux sistemoje vyksta intensyvus log failų rašymas. Kaskart, kai koks nors įrenginys yra pajungiamas prie kompiuterio, arba kažkas kreipiasi į apache arba tiesiog jūs žiūrite flash video – rašomas log’as.

Sistemos paspartinimo idėja labai paprasta – perkelti logų rašymą iš kietojo diską į daug spartesnę atmintį – RAM’us. Ir linux sistemoje tai padaryti labai paprasta. Pirmiausiai, reikia pakeisti FSTAB failą.

tmpfs     /tmp             tmpfs  defaults,noatime,mode=1777 0 0
tmpfs     /var/log      tmpfs  defaults,noatime,mode=1777 0 0
tmpfs     /var/tmp    tmpfs  defaults,noatime,mode=1777 0 0

Taip mes peradresuojame visus laikinus failus ( tame tarpe ir logus ) į RAM atmintį. Toliau, reikia sustabdyti syslogerį. Priklausomai nuo distribucijos jis gali skirtis. Kadangi dirbu su Archlinux, tai jo syslogeris yra syslog-ng.

/etc/rc.d/syslog-ng stop
rm -rf tmp/*
rm -rf /var/log/*
rm -rf /var/tmp/*
mount -a
/etc/rc.d/syslog-ng start

Ir su paskutinia komanda, mūsų logai yra rašomi jau į ram atmintį. Teliaka paskutinis žingsnis, norint paspartinti firefox darbą linux aplinkoje. Atsidarom firefox, įvedam:

about:config

Bet kurioje puslapio vietoje dešiniu pelės mygtuku pasirenkam New->String, vardo srityje įrašome browser.cache.disk.parent_directory, kas nurodo kur firefox turi saugoti laikinus failus ir value langelyje įrašome /tmp.

Ir štai, dabar Jūsų sistema veiks sparčiau. Kiek man teko asmeniškai pastebėti, tai dabar tiek youtube, tiek wordpress veikia žymiai sparčiau ir greičiau. Vienintelis šio būdo minusas yra tas, kad po sistemos perkrovimo visi logai dingsta, todėl, jeigu Jums aktualu kaupti log failus, shutdown skripte rekomenduojama papildyti eilutė, kuri saugos Jūsų log failus kokioje nors direktorijoje. Sekmės. :)

Šaltinis: fewt@blog:~$ _


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s