Atviro kodo paskaita – pirmas bandymas

Taisyklė skelbia – pirmas blynas visuomet bus prisvilęs. Taip nutiko ir su pirma, atviro kodo paskaitą, kurią surengiau per VGTU Elektronikos fakulteto rengiamo “Tranzas”, elektronikų dienų.

Per mano dvejus studijų metus, teko padalyvauti tik studento rengiamoje paskaitoje. Lyginant su KTU rengiamų studentų konferencijų skaičiumi, VGTU ef lieka toli “už”. Liūdnoka.

Paskaitos tema buvo labai abstrakti – “Pingvinai daužia langus”. Kalbant lietuviškai, tai skambėtų kaip “Kodėl linux geriau už Windows”. Paskaitos metu trumpai-drūtai papasakojau apie:

  • atviro kodo filosofiją;
  • bash skriptingą;
  • latex;

Iš vieno klausytojo išgirdau, kad dar labai ilgai aiškinau kodėl komandinė eilutė yra geriau už GUI ir tai tikrai nėra labai svertinas objektas naujokui. Tiksliau tai nėra tas kabliukas, už kurio galima būtų užsikabinti paprastam vartotojui. Nors mes, VGTU EF studentai, neesam paprasti vartotojai – mes elektronikos inžinieriai. Ir studijuoti kažkokias skyles kaip tik ir yra mūsų profesija.

Sunku parinkti temą būtent kažkokiai publikai, nes savo fakultete nesutinkau labai daug žmonių besidominančiu programavimu, naujosiom technologijom. Dauguma linux taria su kažkokia pašaipa dantyse. O aš jiems atgal tą patį apie windows. :)

Įkelsiu parodyti kokia gi buvo mano auditorija. Pradžioje žmonių buvo žymiai daugiau, buvo su kuom pabendrauti, bet kadangi laiko organizavimo klausimas yra kažkoks keistas, tai teko per ilgąją pertrauką viską greitai bandyti išdėstyti, kol dauguma neišsiskirstė, o paskui jau su likusiai kažką ir pakalbėti.

This slideshow requires JavaScript.

Ką gi, sekančiais metais bandysiu padaryti kažką rimčiau ir gal padaryti konferencijas VGTU EF kažkokia gražia tradicija.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s